top of page

Розвиток творчих здібностей засобами музичного мистецтва

  • Фото автора: kao1104
    kao1104
  • 21 февр. 2016 г.
  • 2 мин. чтения

Дивимось фільми, вистави чи мультики —

Там не обходиться також без музики.

Жити без неї не зможе балет.

Як пояснити її нам секрет?

Свято надійде у парках, на вулицях.

Сцени й майданчики віддані музиці.

Співи лунають, оркестри звучать,

Музики звуки в повітрі бринять.

Музика супроводжує людину протягом усього життя. Ще в утробі матері дитина починає сприймати музику через материнський спів, саме тоді музика викликає в неї емоційні реакції та закладаються найперші творчі прояви малят через маніпулювання звуками. Раннє залучення дітей до творчої, а не тільки сприймаючої діяльності дуже корисне для загального художнього розвитку, цілком природне для дитини та відповідає її потребам і можливостям.

Кожний педагог дошкілля — творець. Щодня, віддаючи силу душі і розуму, він створює казковий «замок дитинства», в якому звучить мелодія люблячих сердець. Ніби камертон, він задає правильний тон струнам дитячої душі, які потім заграють ніжністю, любов’ю, зірковим сяйвом музичної палітри життя, адже дитина — надто висока цінність, і немає нічого дорожчого і важливішого, ніж виростити фізично здорову, гармонійно розвинену, щасливу людину.

Збагаченню творчого потенціалу дитини сприяє втілення в роботу інноваційнихтехнологій, зокрема рекомендацій з пріоритетних ліній згідно Базової програми розвиткудитинидошкільного віку «Дитина», Карла Орфа, Глена Домана, елементів ТРВЗ. Музика допомагає вихованню, дає можливість пізнати світ. Через музику формується внутрішній світ особистості, любов до життя, людини, природи, розвивається художній смак і творча уява. А творча уява дитини – той ключик, який відчиняє перед нею двері у нове, досі не знане життя.

Маючи невеликий досвід роботи з дошкільнятами, я зацікавилася впливом музики на розвиток творчих здібностей дітей. Поважаючи в кожній дитині особистість, намагаюсь максимально розвинути здібності, закладені природою.

Засобами музики, художнього слова я постійно прагну впливати на розвиток уяви, художнього смаку вихованців, заохочую їх мислити самостійно і неординарно. Особисто мене, як музичного керівника, завжди непокоять одноманітні рухи дітей при виконанні творчих завдань. Адже творчість — це вияв ініціативи, винахідливості, вигадки, фантазії...

У своїй роботі прагну дотримуватись такої структури бачу, чую, творю(танцюю, співаю, імітую).

Щодо найменших, то намагаюсь урізноманітнювати враження, розширювати особистий досвід дітей. У пригоді стають фрагменти з лялькових вистав, виступи старших вихованців і вихователів, знайомство з новими іграшками, музичними інструментами. Це допомагає зацікавити малят, активізувати заняття. Спроби самому заграти на сопілку, підібрати мелодію на металофоні, повторити барабанний дріб викликає в дітей нове ставлення до музики; мені легше після цього викликати їх на розмову, запропонувати творче наслідування.

Мудрість творчості і полягає саме в тому, що поступово накопичуючи і зіставляючи свої враження, музично-слухові уяви, дитина несподівано розкривається в своїх творчих проявах.

Сподіваюсь, що скориставшись прогресивними методами та прийомами, володіючи мистецтвом виховання, мистецтвом любові до дітей, маючи високий професійний запал, ми всі разом подолаємо непростий шлях від спів-буття до спів-творчості як вершинної точки спільності дорослого й дитини.

Це і є наш найвищий пріоритет, наш педагогічний Олімп!


 
 
 

Comments


Избранные записи
Новые записи
Поиск по ключевым словам
Обращайтесь
  • Иконка Google+ с длинной тенью
  • Иконка Facebook с длинной тенью
  • Иконка LinkedIn с длинной тенью
  • Иконка Twitter с длинной тенью
  • top10
  • 486px-Kharkiv-town-herb.svg
  • logo
  • 384721824

Наша адреса:

61138, м. Харків, бульвар І.Каркача буд. 75-А

тел.(0572) 99-01-72

e-mail:dnz376@kharkivosvita.net.ua

Отлично! Сообщение получено.

bottom of page